Rok liturgiczny tom I ADWENT

  • Dodaj recenzję:
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • 79,00 zł

Szanowni Państwo! Dalsze opóźnienie – czekamy na deklarację ze strony drukarni. Liczymy, że wysyłka będzie możliwa pod koniec września. Bardzo przepraszamy za opóźnienie.

Od wcielenia do odkupienia, od tęsknego „Veni” pierwszej niedzieli Adwentu do radosnego „Alleluia” wigilii wielkanocnej, od światła betlejemskiej gwiazdy do świętego płomienia paschału – o. Prosper Guéranger (1805–1875) prowadzi czytelnika przez zbawcze tajemnice naszej wiary, corocznie przeżywane przez Kościół w jego liturgii. Teksty z mszału i brewiarza, obrządek rzymski oraz inne ryty zachodnie i wschodnie, tło historyczne i głębia rozważań, wieczna łacina i przepiękna polszczyzna – to wszystko czeka tu nie tylko na duszpasterzy i kaznodziejów, nie tylko na miłośników liturgii, ale na każdą pobożną duszę.

Ponad trzy tysiące stron w sześciu tomach, mszalik i modlitewnik, źródło rozmyślań i kopalnia wiedzy; podpora duchowa w pokutnych okresach Adwentu, Przedpościa i Wielkiego Postu, wierny towarzysz w świątecznym czasie Bożego Narodzenia oraz niezwykły przewodnik po Triduum Paschalnym. Oto Rok liturgicznyopus magnum sławnego opata benedyktynów we francuskim Solesmes, wydany po polsku w latach 30. ubiegłego wieku staraniem księży Stefana Świetlickiego i Henryka Nowackiego (tych samych, dzięki którym po raz pierwszy trafił do rąk katolików w Polsce słynny mszał-wesperał o. Gaspara Lefebvre’a). Dzieło – przez dziesiątki lat trudno dostępne nawet w dobrych antykwariatach – teraz powraca jako reprint za sprawą wydawnictwa Key4. Tolle et lege!

wydawnictwo: Key4
stron: 478
format: 12×18 cm
okładka: twarda
rok wydania: 2023
ISBN: 978-83-67089-17-3